Inteligentny budynek

Nasze propozycje w tym zakresie oferujemy zarówno inwestorom hotelowym, jak i indywidualnym

Od wielu lat mamy styczność z określeniem „inteligentny budynek”. Niestety niewielu inwestorów wie co to w praktyce oznacza oraz kiedy wykonanie inteligentnej instalacji może przynieść prawdziwe korzyści użytkowe.

Inwestycja hotelowa, czy budowa domu powoduje konieczność wyposażenia budynku w szeroką gamę urządzeń elektrycznych, jak:

 • oświetlenie podstawowe
 • oświetlenie dekoracyjne / ogrodowe
 • elektryczne rolety, markizy, żaluzje
 • systemy ogrzewania – sterowniki, programatory
 • centrale wentylacyjne (rekuperatory)
 • klimatyzatory, klimakonwektory
 • systemy alarmowe
 • sieć teleinformatyczna
 • urządzenia RTV
 • nagłośnienie
 • systemy nawadniające

Już na tej podstawie można określić ilość pilotów i programatorów które pojawią się w budynku. Co gorsza, każdy z nich wymagać będzie znajomości instrukcji obsługi.

Sytuacja zmienia się gdy nasz budynek jest inteligentny. Sercem całego systemu jest serwer, który integruje sterowanie wszystkich urządzeń w jedną całość. W pierwszej fazie inwestycji daje to oszczędności związane z rezygnacją z wielu indywidualnych sterowników aby ostatecznie uzyskać efekt prostego i komfortowego sterowania naszym budynkiem za pomocą jednego interfejsu.

 

Przykładowe zalety:

– Komfort dzięki możliwości łączenia wielu instalacji w jedną centralnie sterowaną całość – możliwość

 

sterowaniem oświetleniem, ogrzewaniem, alarmem, roletami, a nawet systemami multimedialnymi z jednego punktu domu czy też telefonu

– Energooszczędność poprzez lepsze zarządzanie oświetleniem i ogrzewaniem – jeśli nie przebywamy w danym pomieszczaniu nie potrzebujemy tracić energii na oświetlenie bądź ogrzanie go, poprzez automatyczne i zdalne wyłączanie świateł czy programowanie ogrzewania można oszczędzić dużą ilość energii, a co za tym idzie pieniędzy

–Zwiększone bezpieczeństwo poprzez integrację alarmu, monitoringu i systemów reagowania na włamanie czy awarię – inteligentny dom sam dba o bezpieczeństwo swoje i właściciela. Integrując alarm z systemem dźwiękowym i oświetleniem domu zyskujemy niezwykle skuteczny system odstraszania, dodatkowo system może powiadomić nas oraz firmę ochroniarską o naruszeniu strefy, co umożliwia reakcję nim będzie za późno. Poza tym inteligentny dom ma możliwość wykrywania i reagowania na wypadki takie jak zalanie czy wyciek gazu – w momencie wykrycia potrafi sam zamknąć dopływ by zapobiec niebezpieczeństwu.

– Większa wygoda i spokój poprzez możliwość zdalnego zamykania i otwierania bram i okien – montaż kontaktronów okiennych oraz siłowników pozwala nie tylko nie zapomnieć o zamknięciu okna na noc, daje także większe możliwości programowania alarmu, ale także automatycznej reakcji na pojawienie się dymu czy wycieku gazu

– Możliwość zarządzania z każdego miejsca na świecie – poprzez komputer, SMS czy smartfon

– Systemy audio multiroom – koniec z kłótniami o wybór muzyki, inteligentny dom umożliwia zamontowanie systemu audio z możliwością słuchania innej muzyki w każdym pomieszczeniu

– Serwery multimediów (DLNA) – lokalny serwer multimediów umożliwia dostęp do własnej biblioteki filmów, muzyki i zdjęć na każdym urządzeniu w domu, do tego bezprzewodowo – koniec z uciążliwym przenoszeniem danych między urządzeniami

 

Nasze rozwiązania zarówno dla hoteli, apartamentowców, sal konferencyjnych jak i domów jednorodzinnych.

Przykładowo dla apartamentów zaoferować możemy proste systemy oparte na sterowaniu światłem, roletami oraz nagłośnieniem – wszystko za pomocą programowalnych przycisków naściennych czy pilota bezprzewodowego.

Dla sal konferencyjnych możliwe jest pełne zautomatyzowanie oświetlenia, rolet pomieszczenia czy ekranów – wszystko może się odbyć za pomocą jednego przycisku – naciskamy, a sala sama się przygotowuje do konferencji!

Zaś domy jednorodzinne są obszarem niekończących się możliwości – łączenie wszystkich systemów domowych w jedną sprawną i oddziałującą wzajemnie całość by podnieść wygodę użytkowania i bezpieczeństwo. Od inteligentnego zarządzania światłem i ogrzewaniem, po rozbudowane systemy audio/video z systemami multiroom, automatycznymi ekranami i serwerami danych dającym nam możliwość posiadania jednej biblioteki filmów, muzyki i zdjęć z każdego miejsca domu.
Korzystamy z technologii firm Vimar, Teletask oraz Homiq.